Kościół Filadelfia

Nasz Team

Z radością i pasją służymy Bogu i ludziom. Nasze życie skupione jest na tym, aby ludzie odnaleźli swój sens w Bogu i włączyli się w życie lokalnej wspólnoty chrześcijan. Jest wiele pięknych  miejsc, jednak nasza Filadelfia jest dla nas najlepszym miejscem na Ziemi. Oto my.

Główni pastorzy kościoła

Pastor Arek i Angelika Krzywodajć

Arkadiusz Krzywodajć nawrócił się 1993 roku i pełnił służbę lidera uwielbienia, a także starszego zboru w Jastrzębiu-Zdroju. Jest absolwentem Seminarium Teologicznego w Ustroniu, politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz podyplomowych studiów managerskich MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od 2000 roku jest pastorem Zboru Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim. Pracuje również jako wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej. Prowadzi szkolenia dla liderów kościelnych i biznesowych. Zainicjował wieczory prorocze on-line, które stały się wielkim wzmocnieniem dla wierzących podczas lockdownu.

Jest producentem muzycznym, twórcą tekstów i muzyki uwielbienia oraz autorem czterech książek: „Polska Twoja Ziemia Obiecana”, „Sztormy i burze”, „Poszukiwacze skarbów” oraz najnowszej – „Pomiędzy Ziemią a Niebem”. Niedawno ukazała się jego autorska płyta pt. „Ratuj moje serce”.

Jego hobby to aktywność sportowa, muzyka oraz temat przywództwa w XXI wieku. Służy wraz z żoną Angeliką, z którą ma dwoje dzieci, Karolinę i Jakuba.

 

Angelika wraz z mężem od 2000 roku służy w kościele Filadelfia. Jest uznaną mówczynią na konferencjach kobiet. Wnosi w życie słuchaczy nadzieję i odnowienie, pokazując dobroć Bożą oraz Boży plan. Potrafi wzbudzić w słuchaczach wiarę niezbędną do odkrywania unikalnego powołania, jakie Bóg ma dla każdego z nas. Jest wrażliwa proroczo na to, co Bóg wnosi do życia ludzi, którym usługuje.

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Śląskim oraz podyplomowe studia na kierunku doradztwa zawodowego. Stoi na czele działu doradztwa zawodowego w Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Lubi czytać i jeździć na nartach.

Głos proroczy

Bogdan i Mieczysława Pniewscy

Są liderami kościoła od początku jego powstania. Mają niezwykłe serce dla Boga i ludzi. Lojalni i oddani swojemu kościołowi. Bogdan jest proroczym głosem w Filadelfii. Wiele razy jego służba przynosiła przełom w życiu wielu ludzi. Bogdan jest członkiem Rady Starszych, powołanym na kolejną kadencję. Bogdan i Mieczysława cieszą się wielkim szacunkiem wśród członków wspólnoty. Pełni radości i świeżości, są zawsze zachętą dla nas wszystkich.

Lider służby muzycznej

Beata Mazurek

Jest liderką uwielbienia w Kościele Filadelfia od początku jego istnienia, czyli od 2000 roku. Pełna pasji, proroczej wrażliwości oraz miłości i dobroci, z jaką służy Bogu i ludziom. Wydała pięć płyt wraz z zespołem, a rok temu ukazał się jej album solowy, który cieszy się uznaniem wśród wierzących słuchaczy.

Oto co ona sama mówi na temat swojej filozofii służby:

– Jestem głęboko przekonana, że żyjemy w świecie głodnych miłości serc. Moim powołaniem jest przynieść światu obraz kochającego Boga. Poprzez muzykę, prostą i czytelną w swojej formie, wspólnie z grupą muzyczną pragniemy dotrzeć do ludzi, którzy potrzebują Jezusa. Poprzez słowa i dźwięki odpowiadamy miłością na miłość Jezusa, dzięki której doświadczyliśmy największego cudu: przemiany naszego życia.

Na co dzień pracuje jako nauczycielka języka polskiego w jednej ze szkół w Wodzisławiu Śląskim, gdzie mieszka wraz z mężem Danielem oraz dziećmi Szymonem i Nataszą.

Lider służby młodzieżowej – Dalej

Julia Szreder

Ukończyła studia chemiczne na Politechnice Śląskiej i tam kontynuuje swoją pracę naukową. Jest pełna pasji do nauki, ale przede wszystkim do Boga i innych ludzi. Od kilku lat angażuje się w służbę wśród młodzieży. Posiada dużą wrażliwość na drugą osobę i czuje powołanie w niesieniu Boga młodym ludziom. Uważa, że każdy głos ma znaczenie, ale przede wszystkim młodzieży, która jest przyszłością kościoła. Dlatego chce być dla nich. Jej marzeniem jest widzieć przemienione serce każdej młodej osoby w kościele, aby każdy z nich doświadczył Bożej miłości, czuł się ważny i potrzebny.

Liderzy Kościoła Dziecięcego

Marta i Piotr Różyccy

Liderzy Kościoła Dziecięcego, zawsze gotowi odpowiedzieć "tak" na wezwanie Niebiańskiego Ojca. Reprezentują najlepsze cechy Bożego dziecka - radość, spontaniczność i energię. Kochają pracę z dziećmi. Troszczą się o to, aby najmłodsi mogli zawsze przychodzić do Jezusa. Pokazują im, jak to robić w praktyce. 
Są rodzicami Dawidka i Elenki.
Marta jest artystką, nieprzerwanie zgłębiającą piękno Boga i Jego stworzenia poprzez obraz. Piotr okrywa świat dźwiękami, wypełniając go melodią ogłaszającą Bożą chwałę.
Ich największym marzeniem jest stanąć w uwielbieniu razem z milionami nowo narodzonych Polaków z różnych pokoleń i być częścią przebudzenia w naszym kraju.

Liderzy Rejonowi Dobrych Domów, służba Młodych Dorosłych

Maciej i Martyna Olszewscy

Martyna i Maciej są małżeństwem dwojga ludzi, którzy przyjaźnią się od najmłodszych lat i wspólnie dorastali w Kościele Filadelfia. Od kilkunastu lat służą w kościele, podążając Bożą ścieżką dla ich życia. Od 2023 roku Maciej pełni funkcję Pastora pomocniczego.

W Kościele Filadelfia są liderami Młodych Dorosłych, którym chcą służyć całym sercem z miłości do naszego Boga. Chcą towarzyszyć im w kluczowych momentach życia, by wybierali wartości Bożego Królestwa, które prowadzą w miejsce najlepszej przyszłości. Marzą o wspólnocie, w której młodzi dorośli są świadomi swojego miejsca i powołania, tworząc wspólnie zwycięski kościół. Są także koordynatorami Kursu Alfa pomagającego odkryć życie, wiarę i sens.

Lider wykonawczy

Karolina Krzywodajć

Ukończyła Akademię Ekonomiczną w Katowicach oraz Szkołę Główną Handlową na kierunku menedżerskim. Od najmłodszych lat zaangażowana w służbę w Filadelfii. Udzielała się w służbie muzycznej, potem młodzieżowej. Obecnie zajmuje się organizacją całości życia kościoła. W przeszłości odpowiadała za wolontariuszy zaangażowanych w organizację konferencji Baza Centrum oraz Start. Karolina to osoba o nieprzeciętnym zmyśle organizacyjnym. W swojej służbie kieruje się jakością i kreatywnością, nadaje świeżość i rozmach projektom, za które odpowiada. Odpowiedzialna, pełna pasji i miłości do Boga i ludzi. Kocha zwierzęta i lubi seriale.

Lider rejonowy Dobrych Domów

Leszek Nowakowski

Urodził się w Świnoujściu w rodzinie o tradycjach protestanckich. Osobiste nawrócenie i poddanie życia Bogu przeżył w roku 1993, w okresie liceum.
We wczesnej młodości zaangażowany w służbę młodzieżową w macierzystym zborze Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Świnoujściu.

Studiował teologię w Biblijnym Seminarium Teologicznym we Wrocławiu (obecnie Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu).

Jest absolwentem politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Po studiach przeprowadził się do Wodzisławia Śląskiego, gdzie przez kilka lat pracował w samorządzie lokalnym jako rzecznik prasowy Urzędu Miasta. Obecnie pracuje w sektorze finansowym, zarządzając kilkudziesięcioosobowym zespołem na poziomie regionalnym.

W 2007 roku wraz z żoną Moniką dołączyli do rodziny Kościoła Filadelfia, który stał się ich duchowym domem i miejscem służby. Z Moniką mają jednego syna, Bartosza

Zainteresowania – historia, geopolityka, okołodomowe amatorskie ogrodnictwo i turystyka górska w gronie przyjaciół.