Kościół Filadelfia

Jestem Tu Nowy

Zaproszenie dla Ciebie!

Witaj na stronie internetowej Kościoła Zielonoświątkowego Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim. Cieszymy się, że nas odwiedzasz. Jesteś tu mile widziany/widziana, niezależnie od tego, jaki niesiesz ze sobą bagaż.

Zapraszamy Cię do wspólnej podróży w poznawaniu Boga, Jego dróg i w budowaniu z Nim głębokiej więzi. Chętnie Cię poznamy i, jeśli będziesz chciał/chciała, nawiążemy z Tobą relację. Chętnie dowiemy się także, kim jesteś, co lubisz, z czym przychodzisz, w czym możemy Ci pomóc.

Narodzenie na nowo

Jesteśmy chrześcijanami ewangelicznie wierzącymi, ludźmi, których łączy Jezus. Żyjemy według Słowa Bożego - Biblii. Każdy z nas doświadczył przemiany życia, czyli narodzenia na nowo. To była kluczowa osobista decyzja, która zmieniła całkowicie naszą optykę. Jako nowe stworzenia zostaliśmy usprawiedliwieni z wiary, a Duch Święty odnowił nasze umysły i wpisał Boże prawo w nasze serca.  Otrzymaliśmy powołanie do życia i wolności w mocy Ducha Świętego jako nowo narodzone Boże dzieci.

Czy ty także chcesz stać się nowym stworzeniem?

Zbawienie jest dla każdego

Zbawienie jest dostępne dla wszystkich ludzi. Jezus umarł za każdego człowieka, również za Ciebie.

Bóg jako dobry Ojciec zachęca nas, abyśmy przychodzili do Niego zawsze. A zawsze, to znaczy zawsze: wtedy, gdy nasze życie jest uświęcone czy odnosimy sukcesy i wtedy, gdy upadamy pod brzemieniem grzechu i słabości, gdy jesteśmy złamani i w rozsypce. Taki jest nasz Bóg, nikogo nie odrzuca. Abyśmy nie musieli błądzić, cierpieć, ciągle powielać pokoleniowych schematów, otrzymaliśmy cenny dar: Jezusa, Syna Bożego, który dobrowolnie umarł za nas na krzyżu. I zmartwychwstał odnosząc zwycięstwo nad światem ciemności. Przyjmując ten dar, dostąpiliśmy zbawienia. Otrzymaliśmy je z łaski, nie dzięki uczynkom czy talentom, aby się nikt nie chlubił (jak mówi Słowo Boże). Tylko dzięki odkupieńczej ofierze Jezusa na krzyżu nasze grzechy zostały wymazane, a my staliśmy się dziećmi Bożymi. To wspaniała wiadomość: nie musimy żyć w niewoli grzechu, nałogów, bo mamy moc Ducha Świętego, aby się oprzeć pokusom i zwyciężać w słabościach. Przelana krew Jezusa przynosi nam także uzdrowienie i uwolnienie. Dzięki niej mamy bezpośredni przystęp do Ojca.

Czy przyjmiesz Jego dar?

Obietnice zawarte w Ewangelii

Zapisana w Słowie Bożym Ewangelia, czyli Dobra Nowina, którą głosimy, to zbawienie od grzechów, obietnica życia wiecznego, doświadczanie radości i pokoju niezależnie od okoliczności, Boże prowadzenie w codzienności i głęboka relacja z Bogiem.

Czy chcesz doświadczyć mocy Ewangelii?

Droga z Ojcem

Dla nas, chrześcijan, to jedyna droga, którą chcemy iść. Nie zawsze jest łatwa, bo nie dostaliśmy obietnicy, że nasze życie będzie bezproblemowe. Czasem doświadczamy trudności, musimy walczyć z duchowymi przeciwnościami, które chcą nas okraść z miłości, radości, wolności, zaopatrzenia. Nie jesteśmy jednak sami w tych zmaganiach. Bóg nam obiecał, że będzie z nami zawsze, pomoże, ochroni, przytuli, doda sił. Na co dzień doświadczamy jego obecności.

Czy też tego chcesz?

Zdecyduj

Ty również możesz pójść tą drogą, uznając swoją grzeszność, oddając swoje życie Jezusowi i przyjmując Go jako osobistego Pana i Zbawiciela. Musi to być jednak Twoja świadoma decyzja. Tu nic nie dzieje się z automatu.

Czekamy na Ciebie

Czekamy na ruch z Twojej strony. Chcesz przyjąć Jezusa do swojego życia? Potrzebujesz modlitwy? Chcesz nas poznać?  Zachęcamy do kontaktu mailowego i serdecznie zapraszamy na niedzielne nabożeństwo (także online). Przyjdź taki/taka, jaki/jaka jesteś. Odpowiemy na Twoje pytania. Nie obawiaj się. Otoczy Cię atmosfera miłości i szacunku, bo Filadelfia to współczesny kościół, w którym każdy może czuć się swobodnie, to miejsce, w którym się doceniamy i wybaczamy.

Adres naszej siedziby i e-mail znajdziesz w zakładce Kontakt.

Do zobaczenia!

Działalność naszego kościoła reguluje Ustawa o stosunku Państwa do Kościoła Zielonoświątkowego w RP z dn. 20.02.1997 r., która nadaje nam szereg praw, na przykład umożliwia udzielanie ślubów ze skutkiem prawnym oraz prowadzenie nauki religii w ramach systemu oświaty.

Nasze spotkania mają charakter otwarty. Można w nich uczestniczyć, nie będąc zadeklarowanym członkiem Filadelfii. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wyznania, pochodzenia, statusu materialnego, wykształcenia, rasy, wieku, orientacji seksualnej. Spotkanie jest także transmitowane online na Facebooku, więc jeśli nie uda ci się przyjść, obejrzyj nasz streaming.

Nasze spotkania mają charakter ekumeniczny i można w nich uczestniczyć bez deklaracji przynależności. Szanujemy inne kościoły i wspólnoty chrześcijańskie. Zależy nam na zdrowych wzajemnych relacjach.

Niedzielne spotkania trwają około dwóch godzin. Uwierz, czas mija bardzo szybko.

Na nabożeństwa możesz przyjść z dziećmi. Nie musisz się martwić, że będą się nudzić. Mamy dla nich zajęcia Kościoła Dziecięcego Filadelfia Dzieciaki, prowadzone przez doświadczony i przyjazny zespół. Spotkania odbywają się równolegle do nabożeństwa w sali znajdującej się po prawej stronie wejścia na salę główną.

Mamy możliwość spotykać się w tygodniu w ramach grup domowych, nazwanych Dobre Domy. Zgromadzamy się na nich najczęściej w prywatnych mieszkaniach, w grupkach od kilku do kilkunastu osób. Podczas około dwugodzinnych spotkań Dobrych Domów rozmawiamy, studiujemy Biblię, wspieramy się i inspirujemy wzajemnie.

Jeśli zainteresowała Cię taka forma relacji i chcesz uczestniczyć w spotkaniach, zgłoś się do nas przez formularz kontaktowy.

Osobom na początku drogi, które chcą poznać podstawy wiary i wzrastać w Bogu proponujemy cieszący się uznaniem kurs Alfa. Zapraszamy Cię także do udziału w kursie Nowe Kroki, podczas którego będzie można pogłębić swoją wiarę.

W każdy piątek odbywają się spotkania młodzieżowe, nazwane Dalej. Bierze w nich udział kilkadziesiąt młodych osób, które w radosnej i entuzjastycznej atmosferze doświadczają Boga i Jego dobroci. Uczestnicy mogą liczyć na opiekę duszpasterską doświadczonych liderów. Podczas naszych młodzieżowych piątków nawiązują się bliskie relacje i trwałe przyjaźnie.

Nasze zajęcia dla dzieci odbywają się również w ramach systemu oświaty. Młodzież spotyka się w budynku kościoła w piątki, a dzieci w niedziele podczas nabożeństwa głównego. Każdy uczestnik tych zajęć na zakończenie semestru i roku szkolnego otrzymuje świadectwo ukończenia lekcji religii. W przypadku chęci formalnego uczestnictwa w katechezie, należy ten akt zgłosić osobie prowadzącej zajęcia.