24-25 MAJA 2024 Wodzisław Śląski

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Konferencja Atmosfera Nieba Ogień i Żar 2024 to czas dla ludzi, chcących spotkać się z Jego pięknem i żyć przebudzonym życiem.

Bóg w tych dniach czyni w Polsce coś niezwykłego. W wielu miejscach Boży lud budzi się do głębszego duchowego życia z Bogiem. Rozpoznając to, do czego On nas wzywa, zapraszamy Cię do Wodzisławia Śląskiego na Atmosferę Nieba.

Tym razem tytuł naszego wydarzenia to “Ogień i Żar”. Ogień to symbol płomiennej, spektakularnej manifestacji Bożej obecności. Chcemy, aby każdy z uczestników zapłonął. Żar to symbol czegoś głębokiego, ukrytego, co trwa. Niech zatem tegoroczna Atmosfera przyniesie ogień, który zamieni się w żar. Będziemy korzystać z obdarowania ludzi proroczych oraz tych, którzy zapalają, a ogień ich służby jest trwały.

W tej edycji planujemy zupełnie nowe wydarzenie: czas nasiąkania Bożą obecnością. Pragniemy spędzić jeden wieczór na przebywaniu w Jego chwale, w atmosferze delikatnego uwielbienia, pośród proroczej posługi zaproszonych gości. Będziemy gromadzili się wokół obecności Jezusa Chrystusa i Jego piękna.

Zapraszamy serdecznie, czekamy właśnie na Ciebie.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Zaproszeni Goście

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Rick i Karren Frasure

Rick i Karen Frasure pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Ukończyli Bethel School of Supernatural Ministry. Od lat są częścią zespołu Chucka Parry'ego w pokojach uzdrowienia kościoła Bethel. Rick jest wieloletnim pastorem oraz założycielem służby ABBA's Fire, którego motto brzmi "Gdzie Serce Ojca dotyka ziemi". Podczas pięćdziesięciu lat służby Ricka Duch Święty działał w potężny sposób poprzez słowo prorocze, uzdrowienie i zbawienie wielu dusz na całym świecie. Motto życiowe Ricka to: "Przygotuj się. Jeśli miałeś tylko pięć minut na ścięcie drzewa, poświęć trzy minuty na naostrzenie siekiery".

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Alejandro Arias

Alejandro Arias urodził się w San Jose w Kostaryce w 1987 roku. W wieku siedmiu lat, po nawróceniu swojej matki, oddał serce Panu. Zaledwie kilka miesięcy później ich wiara została wystawiona na ciężką próbę, gdy odkryto, że Alejandro ma guza nowotworowego, umiejscowionego pomiędzy sercem a płucami. Alejandro, przekonany, że Bóg ma przeznaczenie dla jego życia, pomimo okoliczności zaczął się codziennie modlić o uzdrowienie, wierząc Bogu. Kiedy trzy miesiące później został ponownie zbadany, lekarze stwierdzili, że guz w cudowny sposób zniknął. Po nadprzyrodzonym spotkaniu z mocą Bożą, Alejandro przyjął chrzest Duchem Świętym i zaczął rozwijać pasję rozdawania traktatów i dzielenia się Ewangelią. Od tej chwili jego służba mocno się rozszerzyła i dzisiaj Alejandro podróżuje po całym świecie. Jego posługiwanie cechuje Boża obecność, przejawiająca się poprzez uzdrowienie, uwolnienie oraz zbawienie wielu tysięcy dusz. Dotychczas Alejandro odwiedził 53 kraje na pięciu kontynentach.

Jest mężem Rebeki i ojcem córeczki Carielle Lee.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Maria Dąbrowska

Maria Dąbrowska narodziła się na nowo w 1984 roku, będąc studentką Akademii Medycznej w Lublinie. Po około dwóch latach od tego faktu otrzymała dary prorocze. Na przestrzeni lat była zaangażowana w budowanie fundamentów ciała Jezusa Chrystusa w wielu miejscach. Dary prorocze Marii Dąbrowskiej miały istotny wpływ na powstawanie kościołów. Na podstawie orzeczenia proroczego w Jerozolimie od kilkunastu lat prowadzi zespół proroczych wstawienników w modlitwie o narody.  Wraz z siostrą, Joanną Dąbrowską-Williams, pracowała misyjnie wśród Polonii w USA i Kanadzie. Odbyła wiele krótko i długoterminowych podróży misyjnych, posługując w kościołach w Polsce i za granicą. Od kilku lat jest pastorem-założycielem Centrum Misyjnego Rama w Szczecinie przy Kościele Bożym w Chrystusie. Pragnieniem pastor Marii Dąbrowskiej jest sprowadzanie i oglądanie Bożej Chwały.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Anna Chojnacka

Anna Chojnacka od ponad dwóch dekad posługuje w darze proroczym. Od lat związana jest z ruchem Polska Dla Jezusa. Usługuje w kościołach w całym kraju, jest również mocno zaangażowana w sferę społeczną. Razem z Lilianą Cydejko prowadzi warsztaty prorocze, podczas których uczestnicy uczą się rozpoznawania głosu Bożego, a także rozeznawania i przekazywania słów proroczych. Od roku jest dyrektorem Biblijnej Szkoły Ducha.

Prywatnie żona Tomka, matka dwóch synów. Autorka książki Z powodu miłości.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Krzysztof Demczuk

Krzysztof Demczuk to lider Wspólnoty Metanoia, absolwent Szkoły Trenerów i Psychoterapeutów w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Szkoły Trenerów (Europejskie Ramy Kwalifikacji EQF5, stopień trenerski). Ukończył Program Edukacji Psychologicznej w zakresie psychoterapii w oddziale krakowskim Instytutu Terapii Gestalt, a także specjalistyczne szkolenie w dziedzinie terapii i rehabilitacji uzależnienia od narkotyków w zakresie terapii uzależnień (Instytut Psychologii Zdrowia PTP). Doskonalił swój warsztat w cyklicznych spotkaniach z terapeutami, podróżując do Francji, Hiszpanii, Anglii w ramach projektu szkoleniowego „Demokracja miast i narkotyki”. W latach 2000-2014 pracował w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie zatrudniony jest w Instytucie Rozwoju Osobistego i Psychoterapii Fundacji Aplica, w którym prowadzi psychoterapię oraz szkolenia i warsztaty.
Krzysztof Demczuk nieprzerwanie od kilkunastu lat uczy ludzi odkrywania własnego potencjału i świadomego dokonywania wyborów. Prowadzi szkolenia, warsztaty i treningi, wpierając inne organizacje w budowaniu zespołów. Pracuje zarówno grupowo, jak i indywidualnie z liderami w ramach Szkoły Liderów, pomagając im stawać się lepszymi, bardziej kompetentnymi i świadomymi przywódcami.
Ceni sobie autentyczność i prawdziwe spotkanie w relacji z drugim człowiekiem.
Jest doświadczonym mówcą konferencyjnym. Występuje także we wspólnotach chrześcijańskich w Polsce i za granicą. Jednym z jego ulubionych cytatów jest wypowiedź Billa Hybelsa: „Przywódcy nie powinni oczekiwać od innych niczego więcej ponad to, do czego sami są gotowi. Nie powinni oczekiwać oddania, kreatywności, wytrwałości czy cierpliwości większej, niż sami prezentują na co dzień. Jeśli nie możesz powiedzieć swoim zwolennikom „naśladuj mnie” – w literalnym znaczeniu jesteś w kropce. I to w poważnej”. Jest mężem Uli, tatą Noemi, Samuela i Dawida.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Arkadiusz Krzywodajć

Arkadiusz Krzywodajć nawrócił się 1993 roku i pełnił służbę lidera uwielbienia, a także starszego zboru w Jastrzębiu Zdroju. Jest absolwentem Seminarium Teologicznego w Ustroniu, politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Podyplomowych Studiów Managerskich MBA w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2000 roku jest pastorem zboru Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim, pracuje również jako wykładowca Wyższej Szkoły Teologiczno-Społecznej. Prowadzi szkolenia dla liderów kościelnych i biznesowych. Zainicjował wieczory prorocze on-line, które stały się wielkim wzmocnieniem dla wierzących podczas lockdownu. Jest producentem muzycznym, twórcą tekstów oraz muzyki uwielbienia oraz autorem czterech książek: Polska - Twoja Ziemia Obiecana, Sztormy i burze, Poszukiwacze Skarbów oraz najnowszej Pomiędzy Ziemią a Niebem. Niedawno ukazała się jego autorska płyta pt. Ratuj moje serce. Jego hobby to aktywność sportowa, muzyka oraz temat przywództwa w XXI wieku. Jest mężem Angeliki, z którą ma dwoje dzieci, Karolinę i Jakuba.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Plan konferencji

Piątek 24.05

8.30-10.00 rejestracja

10.00 -11.30 I sesja

11.30-12.00 przerwa

12.00- 13.00 II sesja

13.00-13.30 przerwa

13.30-14.30 III sesja

14.30-17.00 przerwa obiadowa

17.00-19.00 Wieczór Proroczy (sesja IV)

19.00-20.00 przerwa

20.00-21.30 Soaking Worship

Czas nasiąkania Bożą Obecnością w atmosferze cichego uwielbienia Pana. W tym czasie zespół proroczy oraz mówcy będą nam służyli darem proroczym.

Sobota 25.05

10.00-11.30 sesja V 

11.30-12.00 przerwa

12.00- 13.00 sesja VI 

13.00-13.30 przerwa

13.30-14.30 sesja VII 

14.30-17.00 przerwa obiadowa

17.00-19.00 Wieczór proroczy (sesja VIII)  

Niedziela 26.05

11.00-13.00 nabożeństwo

18.00-21.00 Bonus Night ( sesja otwarta )

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Rejestracja

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Czas na przerwę

Przez cały okres trwania Konferencji dla jej uczestników będzie dostępna kawiarnia pełna słodkości, napojów oraz przekąsek. Pomiędzy sesjami można nabrać w niej sił, rozsiadając się w wygodnych fotelach, pijąc kawę i herbatę oraz rozmawiając z innymi uczestnikami. Podczas przerw serdecznie zapraszamy również do naszej księgarni, gdzie można zaopatrzyć się między innymi w najnowszą książkę pastora Arkadiusza Krzywodajcia oraz w płyty Beaty Mazurek i Zespołu Filadelfia.

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Czas na posiłek

Między sesjami konferencyjnymi w piątek i w sobotę zaplanowaliśmy dłuższą przerwę obiadową. Aby zjeść obiad na miejscu w kościele, trzeba zamówić posiłki podczas rejestracji.

Polecamy również restauracje w Wodzisławiu Śląskim:

- Wiejska Chata https://restauracjawiejskachata.pl/

- Pod Arkadami http://www.pod-arkadami.com/

- Trattoria https://www.trattoriawloskieklimaty.pl/

- Szwajcaria https://restauracja-szwajcaria.pl

- Ostrava http://hotelostrawa.pl/pl.html

- Art Pizza https://www.art-pizza.pl/ 

- McDonald's

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Czas Na Odpoczynek

Polecamy hotele w Wodzisławiu Śląskim:

- Amadeus http://hotelamadeus.pl/

- Ostrava http://hotelostrawa.pl/pl.html

- Dworek nad Stawem http://www.dworeknadstawem.pl/

- Leśniczówka https://www.lesniczowka.wodzislaw.pl/

- Jordaszka https://jordaszka.pl/

Atmosfera Nieba - Ogień i Żar

Parking

Po zamówieniu obiadów i hoteli, czas stawić się na konferencji. Wiemy, że wiele osób przyjedzie samochodem, dlatego proponujemy kilka miejsc do zaparkowania:

Bezpłatny parking przy kościele

Bezpłatny parking w pobliżu kościoła.
Płatny parking, na przeciwko Galerii Karuzela.