filadelfia

Kogo pytać i o co?

Informacja lub jej brak to źródło wielu kłopotów i błogosławieństwa.
Ponieważ dużo się zawsze dzieje, pragnę Was powiadomić, jak i gdzie pytać i szukać info.
Zachęcam do aktywnego poszukiwania informacji o imprezach w kościele. Nie dzwoń, nie pisz do innych, najpierw poszukaj w necie, czyli na profilu Filadelfii na FB. Możesz też odsłuchać na YT nasze nabożeństwo, bo zawsze na początku podajemy ogłoszenia. Informacje o wydarzeniach można też znaleźć na stronie Filadelfia.org.pl. Ostatecznie napisz maila: filadelfia@filadelfia.org.pl
Nie idź na łatwiznę i nie zarzucaj pytaniami innych o to, co, gdzie, kiedy. Poszukaj sam, wysil się. Nie jesteś jedyny. Jeśli każdy zapyta tylko raz np. Karolinę Krzywodajć, to ona nic innego nie będzie robić, tylko odpowiadać na Wasze pytania. Karo nie wie wszystkiego i nie musi. Nie jest to jej zadaniem.
Sprawy budynku – awarie i tym podobne: Grzegorz Smiatek.
O książki i Biblie pytaj w księgarni, nie pytaj mnie, nie wiem.
Opieka nad dziećmi, Kościół Dziecięcy: Piotr i Marta Rożyccy.
Grupa terapeutyczna uzależnień: Jacek Płonka.
Trudne sprawy duszpasterskie: ps Arek.
Młodzi dorośli: Maciek i Martyna Olszewscy.
Młodzież: Julia Szreder.
DD – jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie się spotykają i kto je prowadzi, pytaj liderów: Beatę Mazurek, Macieja i Martynę Olszewskich, Leszka Nowakowskiego, Julię Szreder.
Drobne płatności: Paweł Buszydlik. Większe, niezaplanowane muszą być uzgodnione przed zakupem.
Czystość – zadbaj o nią sam, widzisz papierek, podnieś. Jeśli chodzi o resztę, wiemy, co należy zrobić.
Inne sprawy. Często zamiast pokombinować, poszukać, wysilić się, pytamy: „a gdzie mogę to, a gdzie tamto?”. Jeśli np. szukasz kościoła dla kogoś w innym mieście, sprawdź w Internecie. Tam są wszystkie informacje. Wpisz w Google: kościół chrześcijański, zielonoświątkowy, charyzmatyczny, ewangeliczny i miasto, np. charyzmatycy Lublin etc.
Skąd ten post? Ponieważ rozwijamy się i przy tym rozmiarze kościoła nie da się komunikować pocztą pantoflową. W praktyce jest tak, że zarzucamy pytaniami jedną osobę aż ugina się pod ich ciężarem. Mamy technologię, która idzie nam z pomocą. Oczywiście, naszym seniorom zawsze będziemy usługiwać w sposób tradycyjny, niech pytają. Jednak pozostali filadelfianie mogą korzystać z elektronicznej formy komunikacji. To naprawdę jest prostsze i szybsze.

Tags: No tags

Comments are closed.